Darmowa dostawa od 500zł Kontakt: 535-232-383 / 535-494-552 poniedziałek - piątek: 9,00-17:00, sobota: 9,00-13:30

Wybierz markę samochodu dla części Filtr hydrauliczny

 

Filtr oleju automatycznej skrzyni biegów działa na takiej samej zasadzie jak filtr oleju silnikowego. Olej jest filtrowany dzieki niemu, co uniemożliwia dostęp zanieczyszczeniom do wnętrza skrzyni biegów gdzie pracują ruchome koła zębate z wałkami. Dzięki niemu możemy cieszyć się sprawnie przełączającą przełożenia automatyczną skrzynią biegów. W naszym sklepie znajdziecie zestawy serwisowe automatycznych skrzyń biegów w skład których wchodzi filtr, uszczelka, olej przekładniowy.

 

Filtry samochodowe to podstawowe eksploatacyjne części, które podlegają wymianie tak jak inne części zużywające się podczas użytkowania pojazdu.

Zadaniem filtrów samochodowych, jak sama nazwa wskazuje jest filtrowanie cieczy i powietrza. W przypadku pojazdów zasilanych LPG filtrowany jest gaz (propan butan).

Filtry występujące w pojazdach dzielą się na: filtr oleju, filtr powietrza, filtr paliwa, filtr powietrza kabiny(przestrzeni pasażerskiej) oraz filtr oleju automatycznej skrzyni biegów. W pojazdach zasilanych LPG występuje filtr fazy ciekłej i filtr fazy lotnej gazu. W nowszych silnikach Diesla zastosowany jest filtr cząstek stałych zwany DPF/FAP.

 

 

W razie problemów z doborem części prosimy o kontakt telefoniczny: 535-232-383