Darmowa dostawa od 500zł Kontakt: 535-232-383 / 535-494-552 poniedziałek - piątek: 9,00-17:00, sobota: 9,00-13:30

Wybierz markę samochodu dla części Tarcza hamulcowa

 W ofercie autogutti.pl znajdziesz szeroką gamę tarcz i klocków hamulcowych. Posiadamy w ofercie takich producentów jak TEXTAR, ATE, TRW, Bosch, Breck, BREMBO, Blue Print, Meyle i Ferodo. Zapraszamy do skorzystania z naszej atrakcyjnej oferty.

 

Układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych układów bezpieczeństwa znajdujących się w każdym pojeździe. Odpowiada on za bezpieczeństwo nasze jak i innych użytkowników ruchu.
Bez niego całkowite zatrzymanie lub gwałtowne, natychmiastowe zmniejszenie prędkości naszego samochodu byłoby niemożliwe.

Niezbędnymi elementami układu hamulcowego są: tarcze hamulcowe, klocki hamulcowe, zaciski hamulcowe, przewody hamulcowe elastyczne i sztywne, linki hamulca ręcznego (hamulec pomocniczy), pompa hamulcowa, zbiorniczek wyrównawczy płynu hamulcowego, korektor rozkładu siły hamowania oraz pedał hamulca. W przypadku pojazdów z hamulcami bębnowymi czy też tarczowo-bębnowymi występują również szczęki hamulcowe (okładziny cierne hamulca bębnowego) oraz cylinderki hamulcowe (hydrauliczne).

Cały układ pracuje przy wykorzystaniu ciśnienia, które powstaje po naciśnięciu pedału hamulca (hamulec roboczy). Naciśnięty pedał hamulca uruchamia pompę hamulcową, która „napędza” wytworzonym ciśnieniem płyn hamulcowy zgromadzony w przewodach hamulcowych. Wypierany płyn dociera przewodami do zacisków, w których znajdują się tłoczki hamulcowe wraz z klockami hamulcowymi. Efektem końcowym tej pracy jest wysunięcie tłoczków, które dociskają klocki hamulcowe do tarcz hamulcowych. W ten sposób powstaje tarcie tych dwóch elementów ze sobą tworząc spowalnianie, hamowanie pojazdu.

Układ hamulcowy co jakiś czas powinien być sprawdzany przez użytkownika, ponieważ od tego zależy nasze bezpieczeństwo. Kontrola grubości tarcz hamulcowych, zużycie klocków hamulcowych, sprawdzenie stanu płynu hamulcowego i sprawdzenie ewentualnych wycieków płynu pozwoli nam uniknąć nieszczęścia, jakie może spotkać każdego z nas podczas użytkowania pojazdu.

W ofercie autogutti.pl znajdziesz szeroką gamę tarcz i klocków hamulcowych. Posiadamy w ofercie takich producentów jak TEXTAR, ATE, TRW, Bosch, Breck, BREMBO, Blue Print, Meyle i Ferodo. Zapraszamy do skorzystania z naszej atrakcyjnej oferty.

 

 

W razie problemów z doborem części prosimy o kontakt telefoniczny: 535-232-383